ZVÝŠENÍ OSOBNÍ BEZPEČNOSTI PŘI VYUŽÍVÁNÍ INTERNETU

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nedávno zveřejnil na svých internetových stránkách vzdělávací pomůcku s názvem „SENIOR“. Seznamuje s metodami, které v této síti často používají různí útočníci, kteří chtějí její uživatele nějak poškodit. Od šíření různých poplašných zpráv, přes šíření virů za účelem poškození obsahu počítače, až po snahu získat přihlašovací nebo platební údaje k elektronickému bankovnictví. Cílem pomůcky je zvýšit osobní bezpečnost uživatelů internetu.

Byť jejím názvem autoři směřují hlavně do řad seniorů, pomůcka je určena pro všechny. Název má totiž původ v prvních písmenech slov „Soubory“, „Emoce“, „Nátlak“, „Instrukce“, „Odkazy“, „Reputace“, kterými autoři prostřednictvím praktických příkladů upozorňují na prvky a metody, které internetoví útočníci běžně a velmi často používají ve škodlivé elektronické komunikaci. Už jen skutečnost, že téměř každému z nás chodí elektronická pošta (maily), stojí nejen za seznámení s ní, ale i o krátké otestování se, jak na tom jsme v této oblasti je každý z nás.

Více už na adrese www.seniornanetu.cz.

A pro ty z nás, kteří by o tom chtěli vědět více, sdělujeme, že před některým z příštích zasedání obecního zastupitelstva bude k tomu prostor. S termínem krátké besedy k tomuto tématu Vás včas seznámíme.

Rychlý kontakt (celý kontakt »)

Obec Hvozdnice

Hvozdnice 51
503 27 Lhota pod Libčany
tel.: 606 683 372 (pouze středa 17.00 - 19.00 hod.)